Kabel instalacyjny F/UTP Getfort GF-5FTP-E-PVC-305 to wysokiej jakości czteroparowa skrętka ekranowana kat.5e, przeznaczona do wykonywania niezawodnych instalacji okablowania strukturalnego.
Kabel teleinformatyczny (skrętka) GetFort kat.5e ekranowane przeznaczone są do budowy profesjonalnych systemów teleinformatycznych lub telekomunikacyjnych w których wykorzystywane jest pasmo częstotliwości do 100MHz. Kable nadają się do transmisji danych, dźwięku i obrazu telewizyjnego o przepustowości binarnej do 1Gb/s. Przewód stosuje się do budowy tzw. systemów okablowania strukturalnego zgodnie ze standardem EN61000-6-3:22007+A1: 2011, EN61000-6-1:2007. Kable posiadają zewnętrzną powłokę PVC, dlatego nadają się do układania wewnątrz budynków lub w kanałach kablowych. Idealny do instalacji, w których występują zakłócenia elektromagnetyczne z zewnątrz. Przewód ten idealnie nadaję się także do budowy systemów CCTV - telewizji przemysłowej dzięki świetnym właściwościom przesyłu sygnału wideo z kamer.
Budowa:
Żyły: jednodrutowe okrągłe z miękkiej miedzi elektrolitycznej
Izolacja: specjalna mieszanka poliolefinowa
Kolory izolacji żył: zielona, niebieska, brązowa, pomarańczowa - skręcone w parę z żyłą białą z odpowiadającym jej kolorowym paskiem wzdłużnym
Ośrodek: cztery pary żył skręcone w ośrodek
Powłoka zewnętrzna: PVC
Wypełnienie: brak
Ekran: folia aluminiowa
Kolor powłoki: Szary
Specyfikacja techniczna:
Kategoria: 5e FTP
Konstrukcja kabla: 4x2
Grubość żyły: 0,511mm
Wykonanie żył: drut miedziany [Cu]
Izolacja: HDPE 1,02mm
Ekran: folia aluminiowa
Grubość powłoki: 0,550mm
Średnica zewnętrzna powłoki: 6,30mm PVC
Impedancja w zakresie 1-100MHz: 100 Ω
Max. rezystancja w zakresie 1-100MHz: 9,5 (Ω/100m)